Latvijas skolas soma
Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni iepazīst kultūras norises mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā, kas sniedz māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu.

Klātienes koncerti & Izrādes

Kilograms
teātra mūzikas
Mūziķi Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma skolēniem atgādinās par teātra mūzikas vēsturi, populārām un mazāk pazīstamām dziesmām, kas radītas teātra izrādēm.

Gadskārtu
dziesmas
Tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” dalībnieces māsas Asnate un Aurēlija Rancānes kopā ar skolēniem pētīs, kāds izskatās gads, dzīvojot saskaņā ar dabu, latviešu tradīcijām un svinot gadskārtu svētkus.

Orķestra un
elektromūzikas evolūcija
Koncertlekcijā ir unikāla iespēja iepazīties ar orķestra mūziku un tās vēsturi cauri gadsimtiem, kā arī tās ietekmi digitālajā vidē, iepazīstot elektroniskās mūzikas elementus un tās vēsturi, kā arī elektroniskās mūzikas mijiedarbību orķestra pasaulē.

Makss un Morics
Muzikālā izrāde “Makss un Morics” ir latviešu komponistu Jāņa Ķirša un Andra Sējāna muzikāls “nedarbs” par leģendāro Vilhelma Buša puiku stāstu “Makss un Morics”, kuru latviešu valodā atdzejusi Aspazija. Galvenajās lomās – talantīgie dziedātāji Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons.

Princeses mūzikas
dārgumu lāde
Aizraujoša, muzikāla izrāde, kurā princeses lomu atveido talantīgā dziedātāja un aktrise Beāte Zviedre. Pēc Vladimirsa Fedoroviča Odojevska 1834. gadā sarakstītās pasakas par mūzikas lādīti, latviešu dzejniece un autore Dace Micāne-Zālīte radījusi stāstu par galveno varoni – Princesi Mia, kurai izdevies ieskatīties muzikālajā lādē.

Mikrofona aptauja
Stāsts par leģendārā latviešu dziesmu konkursa “Mikrofona aptauja” vēsturi, nozīmīgākajiem māksliniekiem, dziesmu autoriem un komponistiem. Dziedātājs Daumants Kalniņš izdziedās gan mazāk dzirdētas, gan visiem labi atpazīstamas latviešu kultūrā nosakņojušās dziesmas, kas savu ceļu pie klausītāja sākušas tieši caur leģendāro dziesmu konkursu.

Daudz laimes,
Latvija!
Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, ko 4. maijā svinam kā savas valsts otro dzimšanas dienu, TV šova X-Faktors uzvarētāja Grēta Grantiņa un Eirovīzijas zvaigzne Justs Sirmais dodas apceļot Latvijas skolas ar svētku lielkoncertu “Daudz laimes, Latvija!” – izzinošs, muzikāls koncertstāsts par Tautas atmodu un Dziesmoto revolūciju.

Ceļš uz lielo
skatuvi
Klātienes tikšanās ar grupas “Citi Zēni” līderiem Robertu Memmēnu un Dagni Roziņu. Muzikāli priekšnesumi, sarunas par mūziku, dzeju un izglītību, kultūras nozīme mūsu ikdienā, koncertdzīves aizkulises un veiksmes stāsti mūzikas vēsturē.

Modes un mūzikas
evolūcija
Dziedātāja KATŌ aicina iepazīt modi, mūziku un deju caur dažādiem laikmetiem. Iepazīt tuvāk arī modes vēsturi, latviešu modes dizainerus, skatuves tērpus, apģērba etiķeti, ietērpjot to visu stilīgā un aizraujošā muzikālā priekšnesumā.
Radošās darbnīcas

Instrumentu karnevāls
Radošajā darbnīcā skolēni apgūs pirmās iemaņas sitaminstrumentu, ģitāras un taustiņinstrumentu spēlē; mācīsies, – ko nozīmē komandas darbs – saspēle ansamblī, solista loma, improvizācija, kā arī skolēniem būs iespēja kopā apgūtu dziesmu ieskaņot ierakstu studijā, kuru pēc tam varēs atrādīt saviem vecākiem! Radošās darbnīcas vadītājs – mūziķis Edgars Jass.

Skaņu detektīvs
Lai labāk izprastu mūzikas klātbūtni mūsu ikdienā, ir svarīgi atskatīties gan skaņu pasaules vēsturē, iepazīstoties ar Latvijas Radio 1. studiju, kurā tapa latviešu mūzikas pirmie ieraksti – Raimonda Paula mūzika, Latvijas radio kora ieraksti, un citiem vēsturiski interesantiem faktiem. Tāpat arī svarīgi apzināties Latvijas zinātnieku un inženieru būtisko veikumu, radot dažādas tehnoloģijas, un pieminēt Radio rūpnīcu, vinila plašu ēru, JZ mikrofonu ražotni un citus veiksmes stāstus, kas ir neatņemama kultūras procesu radīšanas daļa.
Digitālās norises

Tikšanās
mūzikā

Ziemassvētki.
Ceļojums gadalaikos

Lāčplēša
dienā
Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Mūsu Maestro.
Raimonds Pauls
“Mūsu Maestro. Raimonds Pauls.” ir muzikāls stāsts par Raimonda Paula daiļradi – laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis , kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām.

Mūsu stāsts
par Rīgu
Mūziķis, komponists un producents Jānis Ķirsis, sadarbībā ar mūziķi Rūtu Dūdumu kopā ar klausītājiem dosies izzināt Rīgas pirmsākumus- leģendu par “Lielo Kristapu”, A. Deglava “Rīga” un citus nostāstus un vēsturiskus notikumus; iepazīt šī brīža Rīgu un arī aizceļot nākotnē.

Skaņu
detektīvs
Nodarbības laikā ikvienam skolēnam ir iespēja iepazīties ar skaņas pasauli, izzināt, kā top dziesmu ieraksti, mūzika kino filmām, reklāmām un kā tā nonāk līdz klausītājam, ielūkojoties skaņu ierakstu studijā.

Pasaka par
Sprīdīti
“Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti” ir atraktīva muzikāli izglītojoša koncertlekcija, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi – somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuzos, lai kopā ar apburošo dziedātāju Rūtu Dūdumu parādītu, kas ir mūsdienu versija “pasakai par Sprīdīti”.

Bungu
bunkurs
“Bungu Bunkurs” ir intriģējoša un noslēpumaina vide, kurā mīt dažādi sitamie instrumenti no tuvām un tālām zemēm. Tie klusi un pacietīgi gaida mūzikas piedzimšanas brīdi, kad atkal tiks celti virszemē – uz koncertzāļu skatuvēm, lai piedalītos mūzikas radīšanas burvībā.