fbpx

Latvijas skolas soma

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni iepazīst kultūras norises mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā, kas sniedz māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu.

skolas-soma-atklasanas-pasakums

Klātienes koncerti & Izrādes

Prāta un emociju turbulence! Latvijas Skolas Soma

Prāta un emociju turbulence

Izrāde veidota kā improvizācijas terapija, kas atklāj prāta neizzināto pasauli un ir kā emociju ceļvedis, kuru izdzīvos talantīgās improvizatores Elīna Geida un Anete Bendika no improvizācijas teātra “DIVAS”. Emocijas dzīvē un uz skatuves, emocijas – mūsu draugs un ienaidnieks, emocionālā inteliģence, un kā atpazīst savas emocijas un kontrolēt tās ar prātu. Saturisko kodolu veido skolēnu izvirzītas, viņiem aktuālas tēmas, caur kurām tiek veidota izrādes dramaturģija.

No tautastērpa līdz Gaismas pilij: mūzika Latvijas kultūras kanonā

Jauna, aizraujoša muzikāla spēļstunda, kuras laikā skolēni interaktīvā veidā uzzinās daudz noderīga par Latvijas kultūras kanonu, kas ietver tautas tradīcijas, arhitektūru un dizainu, skatuves mākslas, vizuālo mākslu, literatūru, mūziku, kino un Latvijas ainavas.
Dziesmu vārdu minēšana, mēmais šovs, nozīmīgu personu un vietu atpazīšana, spēle “Patiesība vai meli” un citas aktivitātes spēļstundu veidos dinamisku, inovatīvu, jautru un pats galvenais – muzikālu un kultūrbagātīgu!

Ziemassvētku
jampadracis

Aizraujoša, audiovizuāla izrāde, kurā galvenās lomas atveido talantīgais dziedātājs Kārlis Mangulsons un virtuozais somu izcelsmes latviešu mūziķis Marko Ojala, bet stāstu savīs kopā režisors Juris Jonelis.

Latvijas Skolas soma - Imantam Ziedonim 90 - Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma

Imantam Ziedonim - 90.
Dzejas dienas mūzikā

Par godu Imanta Ziedoņa 90 gadu jubilejai, dziedātāja Rūta Dūduma un komponists Jānis Ķirsis atklās Imanta Ziedoņa dzejas mijiedarbību ar izcilajiem latviešu komponistiem un viņu mūziku. Renārs Kaupers, Raimonds Tiguls, Kārlis Lācis, Imants Kalniņš ir vieni no daudziem skaņražiem, kuri ir izmantojuši Imanta Ziedoņa dzeju savā daiļradē.

Koncertlekcija Gadskārtu dziesmas

Gadskārtu
dziesmas

Tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” dalībnieces māsas Asnate un Aurēlija Rancānes kopā ar skolēniem pētīs, kāds izskatās gads, dzīvojot saskaņā ar dabu, latviešu tradīcijām un svinot gadskārtu svētkus.

Orķestra un elektromūzikas evolūcija

Orķestra un
elektromūzikas evolūcija

Koncertlekcijā ir unikāla iespēja iepazīties ar orķestra mūziku un tās vēsturi cauri gadsimtiem, kā arī tās ietekmi digitālajā vidē, iepazīstot elektroniskās mūzikas elementus un tās vēsturi, kā arī elektroniskās mūzikas mijiedarbību orķestra pasaulē.

Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons Latvijas skolas somas izrādē Makss un Morics

Makss un Morics

Muzikālā izrāde “Makss un Morics” ir latviešu komponistu Jāņa Ķirša un Andra Sējāna muzikāls “nedarbs” par leģendāro Vilhelma Buša puiku stāstu “Makss un Morics”, kuru latviešu valodā atdzejojusi Aspazija. Galvenajās lomās – talantīgie dziedātāji Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons.

Princeses mūzikas dārgumu lāde - Latvijas Skolas Soma - Signe Aizupiete

Princeses mūzikas
dārgumu lāde

Aizraujoša, muzikāla izrāde, kurā princeses lomu atveido talantīgā dziedātāja Signe Aizupiete. Pēc Vladimirsa Fedoroviča Odojevska 1834. gadā sarakstītās pasakas par mūzikas lādīti, latviešu dzejniece un autore Dace Micāne-Zālīte radījusi stāstu par galveno varoni – Princesi Mia, kurai izdevies ieskatīties muzikālajā lādē. 

Daumants Kalniņš - Latvijas skolas somas koncertstāstā Mikrofona aptauja

Mikrofona aptauja

Stāsts par leģendārā latviešu dziesmu konkursa “Mikrofona aptauja” vēsturi, nozīmīgākajiem māksliniekiem, dziesmu autoriem un komponistiem. Dziedātājs Daumants Kalniņš izdziedās gan mazāk dzirdētas, gan visiem labi atpazīstamas latviešu kultūrā nosakņojušās dziesmas, kas savu ceļu pie klausītāja sākušas tieši caur leģendāro dziesmu konkursu.

daudz-laimes-latvija-skoleniemlv-1

Daudz laimes,
Latvija!

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, ko 4. maijā svinam kā savas valsts otro dzimšanas dienu, TV šova X-Faktors uzvarētāja Grēta Grantiņa un Eirovīzijas zvaigzne Justs Sirmais dodas apceļot Latvijas skolas ar svētku lielkoncertu “Daudz laimes, Latvija!” – izzinošs, muzikāls koncertstāsts par Tautas atmodu un Dziesmoto revolūciju.

Ceļš uz lielo SKATUVI - Roberts Memmēns un Dagnis Roziņš (Citi Zēni)

Ceļš uz lielo
skatuvi

Klātienes tikšanās ar grupas “Citi Zēni” līderiem Robertu Memmēnu un Dagni Roziņu. Muzikāli priekšnesumi, sarunas par mūziku, dzeju un izglītību, kultūras nozīme mūsu ikdienā, koncertdzīves aizkulises un veiksmes stāsti mūzikas vēsturē.

KATO - Latvijas skolas somas koncertlekcijā Modes un mūzika evolūcija.

Modes un mūzikas
evolūcija

Dziedātāja KATŌ aicina iepazīt modi, mūziku un deju caur dažādiem laikmetiem. Iepazīt tuvāk arī modes vēsturi, latviešu modes dizainerus, skatuves tērpus, apģērba etiķeti, ietērpjot to visu stilīgā un aizraujošā muzikālā priekšnesumā.

Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma - Latvijas skolas somas koncertlekcijā Kilograms teātra mūzikas.

Kilograms
teātra mūzikas

Mūziķi Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma skolēniem atgādinās par teātra mūzikas vēsturi, populārām un mazāk pazīstamām dziesmām, kas radītas teātra izrādēm.

Ceļojums gadalaikos. Ziema - Latvijas Skolas soma - Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma

Ceļojums gadalaikos. Ziema

Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu un atraktīvo it visā, talantīgie mūziķi Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis skolēniem vēlas likt uzzināt par Latvijas gadalaikiem kultūras un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk iepazīt literatūras, mūzikas un mākslas klātbūtni.
lacplesa_diena_1

Lāčplēša
dienā

Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Dzejas dienas MŪZIKĀ

Dzejas dienas mūzikā

Koncertlekcija par godu Mārai Zālītei un Zigmaram Liepiņam iepazīstinās skolēnus ar dzejas un mūzikas nozīmi gan dzejnieces, gan komponista dzīvēs. Tas ir muzikāls stāsts par šo abu mākslinieku daiļradi – kā par laikmetu, kurā viņi ir auguši, mācījušies un darbojušies, tā arī par aktuālo dzejā un mūzikā šodien. 

Radošās darbnīcas

Latvijas Skolas soma - Instrumentu Karnevāls - Marko Ojala

Instrumentu karnevāls

Radošajā darbnīcā skolēni apgūs pirmās iemaņas sitaminstrumentu, ģitāras un taustiņinstrumentu spēlē, mācīsies, mācīsies, – ko nozīmē komandas darbs – saspēle ansamblī, solista loma, improvizācija, kā arī uzzinās mūzikas instrumentu vēsturi un to izmantošanu dažādās dziesmās. Radošās darbnīcas vadītājs – virtuozais mūziķis Marko Ojala.

Mārtiņš Ķirsis - Latvijas skolas soma radošajā darbnīcā Skaņu detektīvs

Skaņu detektīvs

Lai labāk izprastu mūzikas klātbūtni mūsu ikdienā, ir svarīgi atskatīties gan skaņu pasaules vēsturē, iepazīstoties ar Latvijas Radio 1. studiju, kurā tapa latviešu mūzikas pirmie ieraksti – Raimonda Paula mūzika, Latvijas radio kora ieraksti, un citiem vēsturiski interesantiem faktiem. Tāpat arī svarīgi apzināties Latvijas zinātnieku un inženieru būtisko veikumu, radot dažādas tehnoloģijas, un pieminēt Radio rūpnīcu, vinila plašu ēru, JZ mikrofonu ražotni un citus veiksmes stāstus, kas ir neatņemama kultūras procesu radīšanas daļa.

Digitālās norises

tiksanas-ar-mums-head

Tikšanās
mūzikā

Skaties kādu no mūsu Latvijas Skolas Somas digitālajām vai klātienes norisēm un rezervē iespēju BEZ MAKSAS online (tiešsaistes) tikšanos ar mūziķiem Rūtu Dūdumu un Jāni Ķirsi.
ziema-header-1

Ceļojums gadalaikos. Ziema

Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu un atraktīvo it visā, talantīgie mūziķi Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis skolēniem vēlas likt uzzināt par Latvijas gadalaikiem kultūras un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk iepazīt literatūras, mūzikas un mākslas klātbūtni.
lacplesa_diena_1

Lāčplēša
dienā

Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

pauls-skolassoma

Mūsu Maestro.
Raimonds Pauls

“Mūsu Maestro. Raimonds Pauls.” ir muzikāls stāsts par Raimonda Paula daiļradi – laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis , kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām.

musu-stasts-par-rigu_2

Mūsu stāsts
par Rīgu

Mūziķis, komponists un producents Jānis Ķirsis, sadarbībā ar mūziķi Rūtu Dūdumu kopā ar klausītājiem dosies izzināt Rīgas pirmsākumus- leģendu par “Lielo Kristapu”, A. Deglava “Rīga” un citus nostāstus un vēsturiskus notikumus; iepazīt šī brīža Rīgu un arī aizceļot nākotnē.

skanu-detektivs_1

Skaņu
detektīvs

Nodarbības laikā ikvienam skolēnam ir iespēja iepazīties ar skaņas pasauli, izzināt, kā top dziesmu ieraksti, mūzika kino filmām, reklāmām un kā tā nonāk līdz klausītājam, ielūkojoties skaņu ierakstu studijā.

pasaka-par-spriditi-1-1920x1080

Pasaka par
Sprīdīti

“Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”  ir atraktīva muzikāli izglītojoša  koncertlekcija, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi –  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuzos, lai kopā ar apburošo dziedātāju Rūtu Dūdumu parādītu, kas ir mūsdienu versija “pasakai par Sprīdīti”. 

bungu-bunkurs (1)

Bungu
bunkurs

“Bungu Bunkurs” ir intriģējoša un noslēpumaina vide, kurā mīt dažādi sitamie instrumenti no tuvām un tālām zemēm. Tie klusi un pacietīgi gaida mūzikas piedzimšanas brīdi, kad atkal tiks celti virszemē – uz koncertzāļu skatuvēm, lai piedalītos mūzikas radīšanas burvībā.