Latvijas skolas soma

Daudz laimes,
Latvija!

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, ko 4. maijā svinam kā savas valsts otro dzimšanas dienu, TV šova X-Faktors uzvarētāja Grēta Grantiņa un Eirovīzijas zvaigzne Justs Sirmais dodas apceļot Latvijas skolas ar svētku lielkoncertu “Daudz laimes, Latvija!” – izzinošs, muzikāls koncertstāsts par Tautas atmodu un dziesmoto revolūciju — svarīgām Latvijas valsts vēstures lapaspusēm, kas jāzina ikvienam.

Mūzikai trešās atmodas laikā bija liela nozīme, tāpēc programmas kodolu veido latviešu komponistu (Jānis Lūsēns, Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Raimonds Tiguls, Ēriks Ešenvalds u.c.) radītā mūzika, kā arī populāras latviešu tautas dziesmas.

Līdzās mūzikai vēstures notikumos, koncertlekcijā īpaša uzmanība tiek pievērsta šodienas situācijai Latvijā- latviskās piederības meklējumi, mūsu identitātes apzināšanās, patriotisms un šodienas stāsts par Latviju caur laikmetīgo mākslā – Jāņa Šipkēvica, Prāta Vētras, Tautumeitu mūzika, kā arī jaunas, vēl nedzirdētas dziesmas latviešu valodā, kuras mākslinieki radījuši speciāli Latvijas skolas somas projektam.

Īpaši sagatavoti uzdevumi palīdzēs skolēniem atcerēties stāsta galveno vēstījumu.

Koncertlekciju veidojuši Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis kopā ar jaunās paaudzes mūziķiem- dziedātāju Grētu Grantiņu un Justu Sirmo.