fbpx
Latvijas Skolas Soma

Mūsu stāsts par Rīgu

Koncertlekcija ir aizraujošs, muzikāli izzinošs ceļojums laikā un telpā, kas vēsta par Rīgas, Latvijas galvaspilsētas kā kultūras norišu lielpilsētas vēsturi, tagadni un nākotni. Mūziķis, komponists un producents Jānis Ķirsis, sadarbībā ar mūziķi Rūtu Dūdumu kopā ar klausītājiem dosies izzināt Rīgas pirmsākumus- leģendu par “Lielo Kristapu”, A. Deglava “Rīga” un citus nostāstus un vēsturiskus notikumus; iepazīt šī brīža Rīgu un arī aizceļot nākotnē.
jkcom-ruta-1-1024x1024
jkcom-janis-1-1024x1024

Koncertlekcijas “Mūsu stāsts par Rīgu!” viens no būtiskākajiem vēstījumiem ir ne tikai skolniekus iepazīstināt ar Rīgas kultūras procesiem vēstures un šodienas kontekstā, bet arī ļaut vaļu iztēlei un iesaistīties dialogā koncertlekcijas laikā (kā arī uzdevums pēc lekcijas noklausīšanās), ikkatram no viņiem radot savu stāstu par “Rīgu nākotnē”- mākslas darbi, literatūra, arhitektūra un citas radošas izpausmes, kas veicinātu atgriezenisko saiti ar skolniekiem.

Pilsētas izaugsmē jau kopš pirmsākumiem milzīga loma ir bijusi tieši dažādu kultūru ietekmei: Rīgas Doma baznīcas celšana bīskapa Alberta laikā un gregoriskais korālis, vēlāk zviedru, krievu, vācu mūzikas, arī latviešu tautasdziesmas ietekme. Arī arhitektūra ir neatņemama kultūras sastāvdaļa, kas arī šodien ir ļoti svarīga pilsētas ikdienas notikumu kontekstā; atjaunotā Mežaparka estrāde, Gaismas pils – Latvijas Nacionālā bibliotēka un citi arhitektūras objekti, kas dzīvo klātesoši mūzikai, mākslai, literatūrai.

Programmā ieklauta mūzika, kas tiešā veidā atspoguļo vēstures un mūsdienu notikumus Rīgā- gregoriskie dziedājumi, R. Vāgnera mūzikas piemēri, vācu, zviedru tautas melodijas – latviešu tautasdziesmas “Rīga Dimd”, “Rīga, Mana baltā Rīga”, “Pūt, vējiņi”, latviešu komponistu darbi “Saule, Pērkons, Daugava”, “Es zinu, Tu esi (Labdarības akcijas “Dod Pieci” himna), “Tavs karogs”, kā arī citas visiem iemīļotas pazīstamu komponistu dziesmas (I. Kalniņš, R. Kaupers, J. Lūsēns u.c.)

Piesakies koncertlekcijai:
Mūsu stāsts par Rīgu

Atsauksmes

Atstāj atsauksmi par “Mūsu stāsts par Rīgu”, lai arī citi uzzinātu par Jūsu brīnišķīgo pieredzi ar Skoleniem.lv