fbpx
Latvijas Skolas Soma

Skaņu detektīvs

Lai labāk izprastu mūzikas klātbūtni mūsu ikdienā, ir svarīgi atskatīties gan skaņu pasaules vēsturē, iepazīstoties ar Latvijas Radio 1. studiju, kurā tapa latviešu mūzikas pirmie ieraksti – Raimonda Paula mūzika, Latvijas radio kora ieraksti, un citiem vēsturiski interesantiem faktiem. Tāpat arī svarīgi apzināties Latvijas zinātnieku un inženieru būtisko veikumu, radot dažādas tehnoloģijas, un pieminēt Radio rūpnīcu, vinila plašu ēru, JZ mikrofonu ražotni un citus veiksmes stāstus, kas ir neatņemama kultūras procesu radīšanas daļa.
dzejasdienas-janis@2x

Nodarbības laikā ikvienam skolēnam ir iespēja iepazīties ar skaņas pasauli, apzināties tās saikni ar kultūras norisēm, izzināt, kā top dziesmu ieraksti, mūzika kino filmām, reklāmām un kā tā nonāk līdz klausītājam, ielūkojoties skaņu laboratorijā, lielākajā un modernākajā skaņu ierakstu studijā Baltijā – kultūrtelpa AUSS, kas atrodas Rīgā.

Šajā interaktīvajā klātienes nodarbībā skolēniem būs iespēja ne tikai iepazīties ar to, ko un kāpēc dzirdam savos telefonos, datoros, televizoros, atskaņotājos, braucot,, automašīnā vai autobusā vai skatoties filmas, bet arī pašiem izmēģināt dažādas skaņu ierīces – mikrofonus, skaņu pultis, sintezatorus, dažādus skaņu pārveidojošus aparātus un daudz ko citu, kas veicinās izpratni, cik nozīmīga loma kultūras radīšanas procesā ir tieši skaņai un tehnoloģijām.

Nāc ciemos pie SKAŅU DETEKTĪVA!

Piesakies koncertlekcijai:
Skaņu detektīvs

Atsauksmes

Atstāj atsauksmi par “Skaņu detektīvs”, lai arī citi uzzinātu par Jūsu brīnišķīgo pieredzi ar Skoleniem.lv